Morowe Swawole to wypadkowa wielu różnych czynników, firma powstała z miłości do ludzi, piękna oraz szerokopojętej sztuki.

@moroweswawole

Wedding Details

Organizacja oraz Dekoracja Uroczystości
e-mail: kontakt@moroweswawole.pl
+48 602 387 777
nip: 726 241 29 54
regon: 382 796 773

Facebook
Pinterest
Instagram
  •  Morowe Swawole   •  Ślub w piątek trzynastego? Jesteś przesądny? O zabobonach słów kilka…
i

Ślub w piątek trzynastego? Jesteś przesądny? O zabobonach słów kilka…

Co z tymi przesądami? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, wierzycie? W naszej kulturze widnieje sporo takich przesądów, zabobonów. Niegdyś bardzo w nie wierzono.

 1. Data ślubu Na pewno znacie to…musi być literka „r” w nazwie miesiąca, byłoby dobrze wziąć ślub w okresie Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy. Nigdy przenigdy nie brać ślubu 13ego ani w piątek…”piątek to złego początek” J i takie tam…coś Wam zdradzę moi bardzo bliscy znajomi biorą ślub 13ego i to w piątek J są zachwyceni tą datą
 2. A słyszeliście o tym, że Panna Młoda na kilka dni przed ślubem powinna postawić swoje buty ślubne na parapecie aby wleciało do nich szczęście? Jakkolwiek frywolnie to brzmi to są osoby, które tak robią i głęboko wierzą w te przepowiednie.
 3. Dwie kobiety jako świadkowe to pech…yhy
 4. Obrączki nie powinny być mierzone przez inne osoby niż Para Młoda.- wiadomo.
 5. A to…Panna Młoda nie powinna przechodzić przed ślubem pod wiszącym praniem…zwiastuje to ponoć komplikacje przy porodzie.
 6. Nie wolno Młodym zawracać z drogi do Kościoła.
 7. Próg Kościoła należy przekraczać prawą nogą.
 8. Pan Młody wg. starego zwyczaju powinien prowadzić Pannę Młodą z lewej strony, aby prawą ręką móc odganiać złe moce, które chciałyby przeszkodzić w zawarciu związku.
 9. Jeżeli podczas uroczystości zaślubin świece w kościele palą się pięknie i równo – związek na pewno będzie trwały i zgodny. Natomiast kiedy migają lub gasną można się spodziewać kłótni pomiędzy młodymi.
 10. To jest mój ulubienic J przyszłe żony chcecie wiernych mężów…niż prostszego: Po zakończeniu uroczystości ślubnej, młoda małżonka musi zadbać, aby jej wybranek złożył na jej ustach gorący pocałunek. To zapewni jej wierność małżonka. Wystarczy soczysty buziak.
 11. Obrączki. Panna Młoda powinna uczestniczyć ewentualnie tylko podczas wyboru i przymierzania obrączek. Nie powinna ich odbierać, ani za nie płacić.
 12. %%% Młodych witają u progu sali rodzice chlebem i solą. Para młoda otrzymuje też dwa kieliszki – jeden z wódką, drugi z wodą. Ten kto wypije wódkę, będzie dominował w związku.
 13. Zakończę szczęśliwą trzynastką…trochę pikantną J

Pierwsza do łóżka w trakcie nocy poślubnej winna wejść Panna Młoda a Pan Młody powinien ściągnąć zębami podwiązką, która znajduje sią pod suknią ślubną aby życie erotyczne było udane. Przesądów, zabobonów i innych przepowiedni można by mnożyć, jest ich naprawdę mnóstwo…tylko czy warto w nie wierzyć? Pozostawiam Was z tym zapytaniem…